Tábor - Oprava bazénové vany získala dotaci skoro 33 milionů Kč

Tábor – Oprava bazénové vany získala dotaci skoro 33 milionů Kč od NSA.

Národní sportovní agentura (NSA) podpořila z programu Standardizovaná infrastruktura rekonstrukci plaveckého stadionu v Táboře (II. etapa) částkou 32,3 mil. Kč. Sumu obdrží Tělovýchovná zařízení města Tábora (TZMT) na plánovanou modernizaci 25metrového plaveckého bazénu, ochozů, prosklené fasády, podhledů a technologií.
Tábor - Oprava bazénové vany získala dotaci skoro 33 milionů Kč

Finanční subvence je pro Tábor velmi dobrou zprávou. Ušetří za stavbu, která má rozpočet 46,6 mil. Kč bez DPH. „Těší mě, že uspěla rychlá reakce na vypsaný dotační titul. Naše firma TZMT byla připravena a přineslo nám to ovoce,“ uvedla místostarostka Lenka Horejsková.

Tábor se na dotaci od NSA stoprocentně nespoléhal. Radní města 11. března 2024 dopředu rozhodli, že TZMT by důležitou rekonstrukci provedla letos i bez dotace, protože jde o nejnavštěvovanější zařízení ve městě s 250 tisíci návštěvníky ročně. „Oprava už je dlouho plánovaná. Rozhodnutí NSA se očekávalo v únoru, ale stále nebylo známo. Tím, že jsme uspěli s dotací, výrazně pomůžeme městskému rozpočtu,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík. Znamená to, že individuální žádost na dofinancování investiční akce, která půjde do Zastupitelstva města, bude pouze na úrovni 14 milionů korun.  Plánovaná odstávka vnitřního bazénu kvůli stavbě je v plánu od 15. 5. do 15. 10. 2024. Upřesnění: bazén bude kvůli předání staveniště uzavřen už od 10. května. Po všech zkouškách se počítá s otevřením 1. listopadu 2024.

Místostarostka Lenka Horejsková dodala: „Je skvělé, že naše rychlá reakce na program vypsaný NSA přinesla úsporu městskému rozpočtu, zároveň si však plně uvědomujeme, že odstávka zkomplikuje život sportovním klubům, které se bez bazénu neobejdou. Proto jsme v Radě města schválili klubům, které využívají ke své činnosti plavecký stadion, financování nájmů a dopravy do náhradních sportovišť formou individuální dotace.“

Plavecký stadion v Táboře má za sebou I. etapu rekonstrukce ukončenou v roce 2019. Tehdy opravy za 125 milionů Kč přinesly proměnu vstupní haly, šaten, opravu dětské části včetně jejího rozšíření o dvě nová brouzdaliště a nové wellness centrum s otevřenou terasou. 

Zdroj a foto: TZ města Tábor

, , , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments