Jindřichův Hradec - Muž vyhrožoval uložením bomby na ubytovně: „na pokoji 16 jsem nechal bombu“.

Jindřichův Hradec – Muž vyhrožoval uložením bomby na ubytovně: „na pokoji 16 jsem nechal bombu“.

Dne 24. listopadu 2023 předali policisté sdělení podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy třiačtyřicetiletému muži ze Strakonicka.

Svého protiprávního jednání se měl dopustit 23. listopadu 2023 tím, že na telefon zaměstnance ubytovny TJ Slovan v Jindřichově Hradci zaslal SMS zprávu ve znění: „na pokoji 16 jsem nechal bombu“. Na místo byli ihned vysláni policisté z místního obvodního oddělení, kynolog a kriminalisté. Dále byli přivoláni kynologové s vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin a policejní pyrotechnik.

Daná lokalita byla evakuována a prostor zajišťovali i příslušníci Hasičského záchranného sboru a městští strážníci. Prohlídkou nebylo nic nalezeno, takže po pár hodinách byl stav uveden do běžného provozu a evakuované osoby se mohly vrátit do svých pokojů.

Policisté muže, který SMS zprávu zaslal, po pár hodinách vypátrali a zadrželi jej. Prověřováním bylo zjištěno, že se stejného skutku již v minulosti dopustil a byl za něj odsouzen.

Věc je zpracovávána ve zkráceném přípravném řízení a muž tak během dvou týdnů poputuje před soud, kde si vyslechne za své jednání trest. Jelikož se stejného jednání dopustil v minulosti, hrozí mu trest odnětí svobody od 1 do 5 let.

Zdroj: Týdeník policie, foto ilustrační

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments