Písek: V červnu začne stavba skateparku na sídlišti Portyč

Písek: Na kraji sídliště Portyč vyroste letos skatepark, sportovci by ho mohli začít využívat už na podzim

Skatepark bude tvořen modelovanou betonovou plochou a ocelovými doplňky, vhodný bude i pro jízdu na koloběžce nebo kole. „Měli jsme v plánu skatepark postavit už loni, ale kvůli časovému vytížení specializovaných firem se zakázku nepodařilo vysoutěžit. Tento rok jsme byli úspěšnější, do výběrového řízení se přihlásily dvě firmy. Nejnižší nabídku ve výši 

9,3 milionu korun bez daně předložila společnost Imperial Bau, s. r. o.,“ řekl starosta Michal Čapek a doplnil, že město na tuto akci požádá o dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

Skatepark vyroste na místě nevyužívaného multifunkčního sportovního hřiště. Práce by měly být zahájeny v červnu a do čtyř měsíců by mělo být hotovo. Na plochu o rozloze zhruba

800 metrů čtverečních jsou navrženy různé překážky, které budou uskupeny do bloků podle různých skateboardových disciplín, budou také odstupňovány podle náročnosti. Jejich uspořádání vyšlo z návrhů místních skateboardistů. Deska skateparku a oblé či šikmé stěny budou ze železobetonu.

Skatepark by měl být volně přístupný. Vzhledem k tomu, že je v této lokalitě služebna městské policie a funguje tu i asistent prevence kriminality, bude možné zajistit častější dohled nad tímto sportovištěm. 

Zdroj a foto: Město Písek

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments