Požár v betonárce v Jindřichově Hradci, krimi zprávy, zprávy jihočesko

Ve středu 11. října vypukl požár v betonárce v Jindřichově Hradci, části obce Horní Žďár. 

Hala byla v době příjezdu hasičů plně v plamenech. Hořela v celém svém rozsahu. Jednalo se o bývalou výrobní halu o půdorysu 50 x 20 metrů, která byla v současnosti využívána jako sklad materiálu a drobného zařízení a nástrojů. U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a jednotky SDH obcí Jindřichův Hradec a Stráž nad Nežárkou.

V první fázi zásahu byly vytvořeny tři pozemní útočné proudy, po příjezdu výškové techniky byl přidán další proud právě z automobilového žebříku. Uvnitř budovy nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby. Krátce před půl šestou ranní velitel zásahu nahlásil, že požár je lokalizován a tedy plně pod kontrolou zasahujících hasičů. Lokalizace zahrnovala i fakt, že hasičům se podařilo před požárem uchránit novou vedle stojící výrobní halu, kterou jednotky ochlazovaly. Po lokalizaci požáru následovalo rozebírání konstrukcí a dohašování ohnisek.

Po osmé hodině ranní všechny jednotky odjely zpět na své základny. Vzniklá škoda činí 300 000,-, hodnota uchráněného majetku na vedlejší hale byla stanovena na 50 miliónů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Vyšetřovatelé společně s Policií ČR budou došetřovat v následujících dnech.

Zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments