Město České Budějovice, Jihočeský kraj

České Budějovice začaly opravovat výtluky na silnicích – Letošní zima svým průběhem bohužel nepřispívá k dobrému stavu vozovek, a to nejen v Českých Budějovicích. Nejprve obrovská sněhová nadílka, mráz a teď velké výkyvy teplot.

Zima si skutečně se silnicemi pohrála, a to ještě není její konec. Již nyní jsou na silnicích vidět díry, které řidiče minimálně zlobí. Město si to uvědomuje a chce situaci řešit. Bohužel, obalovny nejsou ještě otevřené, takže se bude muset hledat provizorní řešení, které ale nemá dlouhodobou trvanlivost, pevnost opravy. „Domluvili jsme se současným dodavatelem, že ty největší a nejnepříjemnější díry vyspravíme roztavenou asfaltovou směsí, která bohužel nemá takové pevnostní a provozní parametry jako samotný asfalt. Děláme to s vědomím, že až bude tepleji, tak se k těmto dírám budeme muset vrátit,“ sdělil Tomáš Kubeš, vedoucí odboru správy veřejných statků. Město koncem roku převzalo pasport silnic a chodníků, který brzy zveřejní i na svých stránkách.

„Tento pasport pomůže k lepšímu a dlouhodobějšímu plánu údržby a oprav našich komunikací. Některé poznatky z něho jsme již uplatnili při plánu oprav na rok 2024. Nicméně současnou situaci po zimě nezachycuje, tu nyní mapujeme osobně a pro její řešení zkusíme i nové technologie, které se objevují na trhu a nejsou vázány na obalovny. V příštím týdnu bychom je měli vyzkoušet. Tak uvidíme, jak budou pro nás flexibilní, ekonomické a jakou kvalitu opravy v těchto podmínkách přinesou,“ uvádí Michal Šebek, náměstek primátorky. Jedná se o technologii tzn. mikrovlnného nahřívání, kdy dojde k propojení doplněné vrstvy s původním povrchem bez vzniku spár.

Zdroj: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments