V Českých Budějovicích pokračují ve vylepšování Maláku, Zprávy Jihočesko
V Českých Budějovicích pokračují ve vylepšování Maláku a jeho přípravě na sezonu 2024. Právě se tam pracuje na obnově cest.

„Domluvili jsme se na spolupráci s dm drogerie markt Česká republika, která chce podpořit zmiňovaný záměr v rámci Zelených projektů,“ uvedl náměstek primátorky Michal Šebek. „Vedle asi kilometru mlatových pěšin tady postavíme také menší dětské hřiště, malý workoutový koutek i nový gril, který se v jiných částech města těší velké oblibě. Při všech těchto krocích dbáme hlavně na to, aby nedošlo k poškození ani zmenšení plochy zeleně, která je na Maláku to nejcennější,“ říká vedoucí odboru správy veřejných statků Tomáš Kubeš.

 „Spolupráce s dm drogerie markt Česká republika navazuje na tu předcházející se společností ČEVAK a.s., která tam letos instalovala mlžítko a mlhopítko. (INFO ZDE) Myslím, že toto je ten správný směr, kdy se lidé spojí a společně dbají na zušlechťování našeho veřejného prostoru i na jeho údržbu. Město má vytvářet podmínky, tvořit iniciativu a všichni občané, malé i velké společnosti, významné i ty méně významné se mohou zapojit a pomoci, abychom to tady měli krásné,“ doplnil Michal Šebek s tím, že se návštěvníci mohou v roce 2024 těšit na nové sociální zázemí a občerstvovací koutek v gesci Správa domů, České Budějovice.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments