Obviněný zloděj je ve vazbě , Policisté zadrželi obchodníky s marihuanou při činu, krimi zprávy, český krumlov
Obviněný recidivista je ve vazbě – Policisté muže zadrželi přímo v cizí chalupě, kde si topil a připravoval lup. 

V pátek 5. ledna podali kriminalisté podnět k návrhu na vzetí do vazby muže (1989) z Písecka, kterému soud vyhověl a vazbu uvalil. Vyšetřování rozsáhlé, především majetkové, trestné činnosti pokračuje a obviněný muž je v cele.

Protivínští policisté muže zadrželi ve čtvrtek 4. ledna ráno v obci Heřmaň, vloupal se zde do chalupy, kde si dokonce zatopil a připravoval si, co vše odnese. Místo s lupem z místa činu odcházel s policejní hlídkou a pouty na rukou. Jde totiž o osobu, která je policistům i kriminalistům známá a má mít na svědomí další majetkovou i jinou trestnou činnost.

Vyšetřovatel muži sdělil obvinění ze spáchání několika trestných činů a vše nasvědčuje tomu, že stíhání ještě o další skutky rozšíří.

Obviněný muž se měl vloupávat do domů, krást věci i auta i fyzicky napadat. Je obviněn z trestných činů krádež, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví, neoprávněné užívání cizí věci a výtržnictví. Za takovou trestnou činnost již byl v minulosti opakovaně odsouzen.

V polovině listopadu loňského roku měl muž v obci Dolní Záhoří po slovní rozepři napadnout údery ženu, které dokonce vyrazil zuby. V první polovině prosince se měl zmocnit osobního automobilu značky Kia, který si vyhlédl v cizí garáži v obci u Hloboké nad Vltavou a odjel s ním na Písecko, kde vůz zamaskovaný odstavil. Z chaty na Caisce měl odcizit například nářadí a rybářské vybavení a nechat za sebou mnoho zničených věcí. Před koncem roku 2023 měl ještě v Písku ze dvora u domu odcizit osobní automobil značky Mercedes, se kterým jezdil po republice a v hlavním městě s ním dokonce ujížděl policejní hlídce. Dále měl tankovat na benzinové čerpací stanici a neplatit. V Milevsku měl fyzicky napadnout známého kladivem na diskotéce. Další automobil měl odcizit u rodinného domu v obci Tuchoměřice.

Vyšetřování případů dále pokračuje.

Zdroj: Policie ČR

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments