V Českých Budějovicích zůstanou městské služby na stejných cenách

V Českých Budějovicích zůstanou městské služby na stejných cenách

Výborné novinky pro obyvatele Českých Budějovic představili ve čtvrtek 30. listopadu městský radní a hejtman Martin Kuba a náměstek primátorky pro investice Petr Maroš. Ceny drtivé většiny městských služeb zůstanou stejné jako v roce 2023, u tepla z městské teplárny dojde k mírnému navýšení. 

„Já už jsem alergický na zprávy o zdražování. Zodpovědný politik by neměl přenášet vyšší náklady na občany. V Budějovicích to uděláme jinak. Je totiž třeba si říct, že vysoká inflace znamená i vyšší příjmy měst a obcí, které by svým občanům měly ulehčit u nákladů, které jsou schopné ovlivnit,“ prohlásil hejtman Martin Kuba.

České Budějovice tedy v roce 2024 vyrazí touto cestou. Oproti letošku se nebude zdražovat jízdné v MHD, vodné a stočné, poplatek za svoz komunálního odpadu ani využívání městských sportovišť. „Rád bych zdůraznil, že úspora peněz občanů neznamená pro město snížení investic a odkládání staveb. Je to přesně naopak. Investice budou rekordní, během několika let tu vyroste řada klíčových staveb, které postrádáme,“ ujistil občany investiční náměstek Petr Maroš.

Jediné mírné navýšení tedy nastane u tepla. Tam dojde ke zvýšení ceny za GJ o 6,5 %, z toho 2 % jsou způsobena navýšením DPH. „Pro průměrnou domácnost, která odebírá 20 GJ ročně, to znamená vyšší náklady jen o 85 korun měsíčně. České Budějovice mají obrovskou výhodu v teplovodu z Temelína, kde se bude dařit udržovat stabilní ceny tepla díky dlouhodobé smlouvě s ČEZem. Nepotkal nás tedy osud jiných měst, kde teplo zdražilo o desítky procent,“ dodal k otázce tepla ve městě Martin Kuba.

Budějovice mají dlouhodobě jedny z nejnižších cen městských služeb v rámci celé České republiky, například u jízdného MHD či poplatku za svoz komunálního odpadu. I to je součást spokojeného života občanů a v téhle politice budeme pokračovat i nadále,“ uzavřel Petr Maroš.

Zdroj: Město České Budějovice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments