Obviněný zloděj je ve vazbě , Policisté zadrželi obchodníky s marihuanou při činu, krimi zprávy, český krumlov
Další rána pro drogovou scénu – Čtveřice pachatelů obchodu s marihuanou dopadena při činu

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality linie TOXI v Českém Krumlově zahájili trestní stíhání čtveřice pachatelů z Jihočeského kraje, které viní z distribuce marihuany. První z obviněných (ročník 1966) více než jeden rok pěstovala rostliny konopí ve svém domě v okrese Strakonice, které zpracovala v sušinu marihuany a tu následně vozila do Českého Krumlova. Za uvedené období tímto způsobem tak vyprodukovala více než pět kilogramů marihuany. Drogu prodávala dalšímu obviněnému (ročník 1983), který ji následně distribuoval dalším osobám, mimo jiné i třetímu obviněnému (ročník 2003). Ten se poté čile staral, aby se marihuana dostala ke koncovým uživatelům. K tomu docházelo především na sídlišti Mír v městské části Domoradice v Českém Krumlově. Poslední z obviněných (ročník 2004) v tomto “podnikání” pomáhala svému o rok staršímu spolupachateli. Povedená čtveřice si tak rozdělila téměř 1 milion korun.

Díky pečlivé práci českokrumlovských kriminalistů však nakonec spadla klec. Dvojice pachatelů byla totiž před několika dny přímo při předání v Českém Krumlově zadržena policisty z jihočeské Zásahové jednotky. Pro třetího obviněného si kriminalisté došli domů.

Prvním třem pachatelům hrozí za spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v případě prokázání viny trest odnětí svobody v délce od dvou do deseti let. Nejmladší ze čtveřice pachatelů hrozí za spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v případě prokázání viny trest odnětí svobody v délce od jednoho roku do pěti let. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments