Nepozorný řidič zapomněl, že má vyšší konstrukci vozu, Písek, Zprávy Jihočesko
Dávejte pozor na dopravní značky. Nepozorný řidič zřejmě zapomněl, že má vyšší konstrukci vozu, než je povolený průjezd pod viaduktem. 

Velká chyba řidiče menšího nákladního vozidla zablokovala ve čtvrtek odpoledne průjezd po místní komunikaci v Písku mezi benzinovou čerpací stanicí a areálem bývalé největší textilní firmy.

V 14:00 hod. jel muž v popsaném směru s motorovým vozidlem tovární značky IVECO, kdy zřejmě plně nerespektoval snížený profil mostní konstrukce železniční tratě a vjel pod viadukt, kde je povolená maximální výška vozidel 2,5 metru. Vzhledem k vyšší konstrukci nástavby svého vozu se pod betonový most nemohl vejít a způsobil dopravní nehodu, se zablokováním průjezdu osobních vozidel.

Na místo nehody byli vysláni písečtí dopravní policisté, kteří zjistili veškeré okolnosti.. Řidič utrpěl lehké zranění, o jehož ošetření se postarali přivolaní zdravotníci. Strážci zákona případ zaevidovali a vyřešili uložením příkazu na místě Způsobená škoda byla na vozidle vyčíslena na více jak 550 000 korun a na mostní konstrukci 20 000 korun.

Dopravní nehodu tohoto typu řeší místní “dopraváci” cca 6 x ročně. Proto všem řidičům připomínáme, aby řádně sledovali dopravní značení a především řidiči dodávkových a nákladních vozidel měli na zřeteli výšku svého vozu.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments