Český Krumlov získal ocenění za komunikaci s veřejností

Noviny města Český Krumlov obsadily první příčku v kraji. Oceněný je i facebookový účet a web

Skvělá ocenění doputovala do Českého Krumlova. V soutěži Radniční listy roku 2023 se Noviny města Český Krumlov umístily na 1. místě v Jihočeském kraji, další prvenství si město odneslo za facebookový účet a na 9. místě v celostátním kole skončil web města.

Spolek Kvalikom, který se zabývá komunikací veřejných institucí, každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší městský zpravodaj, sociální sítě a weby úřadů. A v Českém Krumlově jsme uspěli ve všech kategoriích. „Máme z toho samozřejmě velkou radost, a zároveň nás to motivuje dál vylepšovat komunikaci směrem k veřejnosti,“ komentuje úspěch Alexandr Nogrády.

Radniční listy: 1. místo v krajském kole

Hodnocení odborné poroty: „Porota se jednomyslně shodla na velmi vysoké obsahové kvalitě periodika, které podává ucelený obraz o životě ve městě. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel se jedná o velmi nadprůměrné periodikum. Obsahová skladba je rozmanitá, vážná a seriózní témata jsou dostatečně mixována s odlehčenějšími texty. Výběr témat je v pořádku, je zde kladen důraz na edukativnost a nechybí ani podrobné informace například o hospodaření města, projektech, které realizuje a podobně. Prostor je dáván historii, sportu i lifestylovým tématům.“

Zlatý lajk (Facebook): 1. místo v krajském kole

Město komunikuje prostřednictvím sociální sítě Facebook od roku 2011. „Samotný fakt, že radnice sociální síť aktivně používá, je důkazem její vůle o maximálně dostupnou a moderní komunikaci. Nejen v tomto ohledu je tedy radnice komunikačně vzorná a k obyvatelům vstřícná. Textace příspěvků je čtivá, výstižná, psaná přístupným způsobem, který odpovídá charakteru sociální sítě. Informační hodnota příspěvků je dostatečná a vysoká, nechybí žádné důležité informace o dění v obci, praktická upozornění či přehledy, stejně tak volnočasový obsah, který je podáván atraktivní formou,“ uvádí porota.

Radniční web: 9. místo v celostátním kole

K webu města porota uvedla: „Webové stránky Českého Krumlova jsou mimořádně praktické a nápomocné obyvatelům města. V servisu pro rezidenty web rozhodně patří zejména díky velice dobře zpracovanému rozcestníku úředních úkonů ke špičce mezi největšími českými městy. Oceňujeme, že má město web podle svých představ a jiný než většina ostatních měst, protože je hodně detailů, ve kterém ostatní weby ve funkčnosti poráží. Zajímavá je například implementace Outlooku pro domlouvání schůzek s úředníky.“

Český Krumlov získal ocenění za komunikaci s veřejností

Zdroj a foto: Tisková zpráva města Český Krumlov

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments