Bývalý internát v Písku se proměňuje v domov pro seniory, rekonstrukce a investice, zprávy jihočesko
Písek – Budova bývalého internátu v Sovově ulici se pomalu proměňuje v budoucí domov pro seniory. Stavba pokračuje podle harmonogramu a město by ji mělo převzít zhruba v polovině příštího roku. „V současnosti jsou v plném proudu práce v interiérech. Stavebníci dokončují horní patro a pracují také na dokončení budoucí velkokapacitní vývařovny či technického zázemí,“ řekl místostarosta Michal Přibáň. 

V pobytovém zařízení bude k dispozici 57 lůžek, senioři budou v pokojích buď po jednom nebo po dvou. K dispozici budou mít společenskou místnost, prostory pro aktivizační činnosti nebo spirituální místnost. Pro potřeby klientů bude upravena také zahrada. V budově se nachází i nezbytné zázemí pro personál – sesterny, kanceláře či sklady. Součástí domova bude i kuchyně, která je naprojektována tak, aby zde bylo možné připravit až 1000 jídel denně. „Tím by mělo být v dostatečné míře zajištěno stravování pro písecké seniory, pro které v současnosti vaří školní jídelny. Jejich kapacita ale není zcela dostačující,“ podotkl místostarosta. 

„Kromě samotné stavby se intenzivně věnujeme i přípravám na zahájení provozu domova. Ředitelka zapsaného ústavu Domov Sovova, jehož prostřednictvím bude město zařízení provozovat, má před sebou spoustu práce. Musí připravit všechny nezbytné dokumenty, vyřešit personální záležitosti, zajistit dodavatele, ale dohlédnout i na zařizování interiérů, aby bylo všechno v maximální míře funkční,“ uvedl Michal Přibáň. Předpokládá, že bude nutné přijmout několik desítek pracovníků, aby byl zajištěn bezproblémový nepřetržitý provoz domova. Během podzimu bude třeba obsadit pozice zdravotních sester, ošetřovatelů, sociálních pracovníků, kuchařek, uklízeček či údržbářů.

Ještě do konce příštího roku bude nutné zahájit zkušební provoz bez klientů, aby bylo možné odstranit případné nedostatky. „Počítáme s tím, že od ledna roku 2025 začne ostrý provoz s prvními klienty,“ doplnil Michal Přibáň s tím, že zatím ještě není možné o umístění do domova žádat. „O tom, od kdy bude možné podat přihlášku, budeme včas informovat,“ dodal.

Zdroj a foto: Město Písek

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments