Osobní asistence Prachatice
Obecně prospěšná společnost KreBul poskytuje na území obce s rozšířenou působností Prachatice jednu z terénních sociálních služeb, kterou je Osobní asistence Prachatice.

Ta podporuje v rozvoji a pomáhá lidem s postižením a seniorům, podle jejich možností a schopností, vést plnohodnotný život v přirozeném prostředí (tedy v domácnosti) při podpoře zachování vlastního životního stylu. Osobní asistent pomáhá osobě překonávat překážky spojené se zvládáním péče o svou osobu, s chodem domácnosti, pomáhá se zajištěním stravy, zprostředkovává účast při aktivitách každodenního života či zapojení se do společnosti, s uplatňováním práv, a to v předem dohodnutém rozsahu i čase. Osobní asistence je placená služba, účtovaná dle sazebníku, a to za hodinu.

Pro tuto službu musíte podat Žádost o osobní asistenci (naleznete na krebul.cz v sekci osobní asistence – formuláře nebo si osobně vyzvednete v kanceláři, Zlatá stezka 145). Poté se spojíte se sociálním pracovníkem (telefon 728 576 381, e.mail asistence@krebul.cz či osobně přímo v sídle společnosti), kde společně najdete nejvhodnější řešení. Při sepsání smlouvy společně vytvoříte individuální plán a dohodnete si seznam poskytovaných činností. Na konci každého setkání se do záznamu o poskytnutí služby zapíše čas a přesná částka za službu.

A jaké jsou nejčastější důvody k využití služby? Děda upadl, potřebujeme někoho, „kdo mu bude nohama“. Maminka špatně vidí, potřebuje někoho, kdo „jí bude očima“. Dcera je handicapovaná, potřebuje „další ruce“. Je nutný „doprovod“ na úřady.

Osobní asistenti dostávají zpětnou vazbu od rodiny, jako např.: „Můj manžel má lepší náladu a je s ním lepší řeč.“ „Pan soused je zdravější a usměvavější.“ „Manžel si všiml, že je uklizeno.“ „Děti mi pochválily nově navěšené obrázky.“ „Zdravotní sestra, která za mnou dochází, mi pochválila pořádek v dokumentech.“ „Cítím menší tlak, když vím, že se na vás můžu obrátit.“ „Mám radost z kytek na balkoně.“ „Nedělám si starosti, zda mají příbuzní čas mi pomoci.“ Občas dostáváme i drobné stížnosti: „Dcera už se nezajímá o to, zda něco potřebuji, ví, že je o mě postaráno.“

Osobní asistenci zajišťují osobní asistenti z KreBul, o. p. s., Zlatá stezka 145, Prachatice. Informace o službě můžete získat osobně v kanceláři, na www.krebul.cz, či vám informace poskytne sociální pracovník na telefonním čísle 728 576 381.

Zdroj a foto: Město Prachatice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments