Michal Šetka: Nejlepší vína České republiky
Český Krumlov – Michal Šetka představí 10. ročník prestižního knižního průvodce “Nejlepší vína České republiky”

Kniha Nejlepší vína České republiky letos vychází již po desáté. Tým špičkových tuzemských degustátorů pod vedením šéfredaktora WINE & Degustation Michala Šetky si za tu dobu získal renomé objektivních, otevřených a současně nesmlouvavých a velmi přísných kritiků, kteří každoročně ochutnají okolo dvou tisíc vzorků od tuzemských vinařů a do svého Průvodce vyberou opravdu jen to nejlepší. 

V tomto Průvodci se tak za posledních 10 let objevilo mnoho mimořádných vín od slavných tuzemských vinařů i vycházejících hvězd. Mnohá z těchto vín skončila v soukromých sbírkách nejnáročnějších konzumentů či na lístcích špičkových restaurací. Často šlo o velmi omezené partie, které existovaly pouze v množství pár stovek láhví. Michal Šetka pro tento večer oslovil vinaře, jejichž vína se letos v knize objevila mezi absolutně nejlépe hodnocenými víny za poslední desetiletí. 

Ochutnáte nejlepší Chardonnay z jediného sudu, které bylo naplněno pouze do láhví Magnum, vynikající sekty, srovnáte si různé styly tuzemské chlouby Ryzlinku vlašského od prestižních vinařů i talentovaných négociantů, včetně vína, které letos získalo titul nejlepší vlašský ryzlink světa. A nezapomeneme ani na červená vína, Michal Šetka vám dokáže, že jsme zemí, ve které vznikají mimořádné Pinoty Noir, ale i cuvée ve stylu Bordeaux, která si nic nezadají s nejlepšími červenými víny světa. Degustaci zakončíme lahůdkami v podobě tuzemského vermutu a mimořádného slámového vína.

Mohou tuzemská vína získávat i od přísných kritiků s mezinárodními zkušenostmi 95 až 100 bodů? Ano, mohou a dostávají. A právě taková vína vám Michal Šetka představí.

  • Akce se koná 30.11 .2023 / Čt / 19:00
  • Renesanční sál u radnice, Náměstí Svornosti 2, 381 01 Český Krumlov
  • Vstupné: 850,- Kč k zakoupení ZDE

Zdroj a foto: Město Český Krumlov

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments