Obyvatelé Písku loni vytřídili téměř 116 tun textilu
Obyvatelé Písku minulý rok vytřídili 115,698 tun použitého textilu, obuvi či hraček. Přispěli tak ke snížení množství komunálního odpadu, který končí na skládce. Použité textilie je v Písku možné odkládat do speciálních kontejnerů, jejichž svoz pro město zajišťují společnosti Dimatex CS a TextiEco.

Do kontejnerů společnosti Dimatex CS Písečané loni uložili 97,824 tun použitého textilu či obuvi, v kontejnerech společnosti TextilEco skončilo 17,874 tun tohoto odpadu. Vytříděný textil firmy buď poskytují charitativním organizacím, nebo slouží k druhotnému využití – používá se například na výrobu čisticích tkanin či geotextilií. „Děkujeme obyvatelům města, že ve velké míře tento druh odpadu třídí a budeme rádi, pokud v tom budou pokračovat,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí Miloslav Šatra. 

V Písku jsou kontejnery na použitý textil, obuv a hračky umístěny od roku 2012. Lidé je v současnosti najdou na 25 místech ve městě a také ve čtyřech sběrných dvorech.

V ulicích Písku jsou rozmístěny nádoby na osm druhů tříděného odpadu – papír, sklo, plasty, kov, jedlé oleje a tuky, elektro, textil a bioodpad. Kromě toho obyvatelům města slouží sedm sběrných dvorů, kam mohou zdarma odkládat například starý nábytek, PVC, domácí elektrospotřebiče či nebezpečné odpady jako akumulátory, olejové filtry, barvy či zářivky. Písek se snaží dostupností nádob na separovaný odpad a sběrných dvorů motivovat své občany ke třídění a snížit tak množství komunálního odpadu. To, že se to daří, dokládají četná ocenění Písku za nejnižší produkci směsného odpadu v přepočtu na obyvatele v Jihočeském kraji.

Přehled ulic, kde jsou umístěny kontejnery na textil, obuv a hračky: Budovatelská, Dr. Horákové, Dvořákova, Erbenova, Jablonského, Jaromíra Malého, Klostermannova, Mírové náměstí, Na Rozhledně, Nádražní, Rašínova, Salátová (Smrkovice), Václavské náměstí, Smrkovická, třída Přátelství, Husovo náměstí, K Lipám, Obecní (Semice), Na Rozmezí – V Lukách, Pažoutova, Ke Statku (Purkratice), Alšova, Na Spravedlnosti, Třebízského–Vinařického, Vinařického–Na Stínadlech 

Zdroj a foto: Město Písek

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments