Český Krumlov se sloučí s Větřním do jednoho územně samosprávného celku. Důvodem je koupaliště

Český Krumlov se sloučí s Větřním do jednoho územně samosprávného celku. Důvodem je koupaliště.

Dlouhé roky občané Českého Krumlova touží po venkovním koupališti. Není nad to trávit horké letní dny u vody. Zatím plovárnu mohli jen závidět Českým Budějovicím nebo Kaplici. To se rozhodl starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády změnit.

Nebylo jednoduché najít v rozpočtu dostatek peněz, aby Český Krumlov mohl provozovat krytý bazén i venkovní koupaliště. Nebylo jednoduché ani najít vhodné místo, kam plovárnu umístit. Se všemi překážkami si však starosta poradil. „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod“, citoval starosta moudro od Jana Wericha.

Město Větřní má sice krásnou letní plovárnu, ale pro změnu během zimních měsíců jejich občané strádají. Nemají žádné kluziště či zimní stadion. „Dlouho jsme ve vedení města přemítali, jak tento problém řešit. Východisko nám nabídl až tady Šándór,“ přibližuje vznik ojedinělého nápadu Antonín Krák, starosta Větřní.

Po této výhodné konsolidaci vznikne zcela nová městská entita. „Zdálo se to jako bezvýchodná situace, ale řešení jsme měli na dosah ruky,“ ohlíží se Alexandr Nogrády. Moderní městský celek tak nabídne svým občanům veškerou rekreační a sportovní vybavenost.

Poslední, co nyní zbývá vyřešit je, jak se nový územní celek bude jmenovat. „A o to bychom chtěli požádat naše občany, aby v hlasování vyjádřili svůj názor,“ říkají jednohlasně oba starostové.

Hlasujte pro nový název města:
  • České Větřní
  • Větřní Krumlov

Ten název, který obdrží nejvíce hlasů, se stane novým oficiálním názvem města.

Nezapomeňte, že dnes je 1. dubna, tedy den, kdy některé informace mohou mít charakter fikce

Zdroj a foto: Město Český Krumlov

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments