Zprávy Jihočesko, Město Písek, radniční web
Město Písek má 5. nejlepší radniční web v republice v kategorii měst nad 10 000 obyvatel a jeho facebookový profil byl vyhodnocen ve stejné kategorii jako druhý nejlepší v kraji. Oba komunikační kanály města hodnotil spolek Kvalikom v rámci soutěže Radniční web a Zlatý lajk roku 2023. 

Do soutěže Radniční web se přihlásilo 32 měst s více než 10 000 obyvateli. Webová stránka města Písek získala 80 z 84 bodů. Podle hodnotitelů jsou písecké webové stránky velmi osobité a designově zajímavé. „Titulní obrázek na homepage je velmi působivý a mimořádně kvalitní, webu dodává opravdu estetický dojem,“ uvádí se v hodnocení. Podle hodnotitelů město informuje o dění velmi nadstandardně a přívětivě. Ocenili podrobnou a rozsáhlou rubriku O městě a fotogalerii a také to, že jsou stránky v podstatě denně aktualizované. 

V kategorii facebookových profilů měst nad 10 000 obyvatel hodnotil tým Kvalikomu 39 radničních účtů, profil města Písek získal 35 z 40 bodů. Z hodnocení vyplynulo že jednotlivé příspěvky jsou kvalitní, informačně hodnotné, textace příspěvků je čtivá, výstižná, psaná přístupným způsobem, který odpovídá charakteru sociální sítě. „Informační hodnota příspěvků je dostatečná a vysoká, nechybí žádné důležité informace o dění v obci, praktická upozornění či přehledy, stejně tak volnočasový obsah, který je podáván atraktivní formou,“ uvádí se v hodnocení.

V soutěži Radniční web měst nad 10 000 obyvatel zvítězila se svými stránkami Praha 3, nejlepší facebookový profil mezi velkými městy má Dvůr Králové nad Labem.  

Zdroj a foto: Město Písek

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments