Začala výstavba čistírny odpadních vod v Kalištích, České Budějovice
České Budějovice – Předáním staveniště zhotoviteli začala v pátek 6. října akce Kaliště – kanalizace, vodovod, ČOV – I. a II. etapa. 

„Stavební práce jsou rozděleny do tří etap. V první, která skončí v září 2024 dojde k vybudování čistírny odpadních vod, příjezdové komunikace a části kanalizačního a vodovodního řadu. Druhá etapa od května do října příštího roku bude pokračovat výstavbou kanalizačních a vodovodních řadů v hlavní komunikaci procházející obcí včetně přípojek a při té poslední se dokončí vodohospodářské sítě a přípojky ve zbytku obce,“ popisuje 1. náměstek primátorky Petr Maroš s tím, že je vysoutěžen zhotovitel prvních dvou etap. Jde o firmu SWIETELSKY stavební s.r.o. a cena je 34,7 milionů korun.

Kompletní realizace celého díla skončí v roce 2025. Tamní obyvatelé se tak po dlouhých letech dočkají vybudování základní infrastruktury. „Současné vedení radnice vždy jasně říkalo, že město není jen historické centrum a blízké okolí, ale že se budeme postupně věnovat všem jeho i okrajovým částem a tato je jedna z nich. Další budou následovat, v první řadě kanalizace a vodovod v Haklových Dvorech,“ dodal hejtman Martin Kuba.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments