Město Písek opět získalo Odpadového Oskara, Životní prostředí, Jihočeský kraj, jižní Čechy, zprávy z Jihočeského kraje, Zprávy Jihočesko
Město Písek opět získalo Odpadového Oskara za nejnižší produkci směsného komunálního odpadu na osobu v kategorii měst nad 5 000 obyvatel v Jihočeském kraji.

Ocenění uděluje nezisková organizace Arnika. V roce 2022 každý Písečan do popelnice či kontejneru vhodil 144,5 kg směsného odpadu, o 0,6 kg meziročně více. Písek je městem s dlouhodobě nejnižší produkcí ze všech měst s více než 5000 obyvateli v Jihočeském kraji. 

Naše město bylo zároveň uvedeno i v kategorii nazvané „Příklad dobré praxe“. „Písek patří mezi města, která dlouhodobě a systematicky pracují na zkvalitňování svého odpadového hospodářství. Díky tomu město dlouhodobě třídí kolem 60 % svých odpadů,“ sdělila Arnika. 

„Jsem velmi rád, že Písek svou pozici díky svým občanům udržel a produkce směsného odpadu je stále pod hranicí 150 kilogramů na osobu a rok. Za to patří poděkování všem, kdo třídí,“ řekl starosta Michal Čapek. „Písek se problematice odpadového hospodářství řadu let věnuje, lidé mají k dispozici dostatečný počet nádob na separovaný odpad i sběrných dvorů. Díky jejich dostupnosti občany motivujeme k co nejmenší produkci směsného odpadu. Stále je však co zlepšovat. Co z odpadu zbyde, jde nyní do země, a to je nejhorší možný způsob likvidace odpadu. Pokud se podaří využít nějakým způsobem tento přebytečný odpad, např. jako zdroj energie, tak jako to po mnoho desetiletí funguje v zemích západní Evropy, bude to přínos pro všechny obyvatele našeho města,“ dodal starosta.

Zdroj a foto: Město Písek

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments