Prachatice: Možný návrh podoby obřadní síně

Prachatice: Možný návrh podoby obřadní síně.

V pondělí 11.3. 2024 proběhlo setkání s autorkou návrhu možné budoucí podoby prachatické obřadní síně Ing. arch. Helenou Dařbujánovou.

Za přítomnosti odpovědných úředníků a obou místostarostů Mgr. Jana Kotrby a Ing. arch. Jakuba Nepustila, byla paní architektkou představena studie, která řeší komplexně celý prostor obřadní síně a přilehlých místností, včetně vstupních prostor v přízemí budovy č.p. 184.

Paní Dařbujánová má v tomto ohledu velmi bohaté zkušenosti a vybudované renomé, které přesahuje hranice České republiky. Její návrhy daly vzniknout zajímavým interiérům nejen řadě nových veřejných staveb, ale též rekonstruovaným historickým budovám, jakými jsou divadla, výstavní síně apod.

Pořizovací cena dokumentace je 80 tis. Kč bez DPH a v kompletní podobě ji naleznete na níže uvedeném odkazu. Návrh byl vypracován v koordinaci s našimi památkáři, a tak je vnímavý nejen k současným trendům a uživatelským potřebám, které jsou na obřady a obřadní síně kladeny. Svatba nebo vítání občánků je v životě každé rodiny významným okamžikem a tyto vzácné chvíle vyžadují krásné a důstojné prostory. Nyní bude následovat zpracování technické a projektové dokumentace, na základě které bude znám rozpočet nezbytných stavebních úprav (zahrnují např. i rekonstrukci kanalizace, nacházející se nyní v havarijním stavu). Pak bude před vedením města stát rozhodnutí o dalších krocích a rozfázování rekonstrukce v kontextu schváleného rozpočtu města.

Zdroj: Město Prachatice / Listovací verze návrhu interiéru

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments