Písek, Lidská hloupost nezná mezí. Vandal zničil strom, který vysadily děti
Písek – Lidská hloupost nezná mezí. Vandal zničil strom, který vysadily děti. Před necelými pěti lety zasadili žáci prvního stupně ZŠ Cesta u tenisových kurtů lísku tureckou. O strom se chodili starat, pomáhali se zálivkou, aby se ujmul. Jejich práce ale přišla vniveč, strom zničil vandal. 

„Dobře rostlou lísku, která už založila pěknou korunu a začala na stanovišti prosperovat, zničil v těchto dnech neznámý vandal – zcela ukroutil její kmen, až jej zlomil. Strom je nenávratně poškozen a budeme ho muset nahradit novým. Nad takovým projevem vandalismu zůstává rozum stát,“ říká vedoucí odboru životního prostředí Miloslav Šatra a dodává, že se bohužel nejedná o ojedinělý případ. „Stezky kolem obou břehů řeky vandaly zřejmě přitahují. Za posledních pár let tu zničili už několik stromů a od začátku tohoto roku několikrát vyvrátili nové betonové odpadkové koše, které sem městské služby umístily loni, protože původní plastové byly každou chvíli vysypané nebo poškozené. Je smutné, že se v našem městě najdou jedinci, kteří mají potřebu ničit,“ povzdechl si.

Děti strom vysadily na podzim roku 2019 v rámci celorepublikové akce „Zasaďme Česko“. V Písku se do ní zapojily čtyři základní školy, jejich žáci tehdy pomohli zasadit 21 stromů. „Jednalo se o velmi pěknou edukativní akci. Žákům jsme přiblížili význam stromů ve městě, jejich důležitou funkci i zásady výsadby. Děti pak mnohdy pomáhaly se zálivkou stromů a některé dokonce pojmenovaly. Vytvořily si tak ke stromům pěkný vztah,“ poznamenal koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň.

Zdroj a foto: Město Písek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments