Město Písek vypisuje výběrové řízení na stavbu nového bazénu, Písek se dočká nového bazénu
Písek se dočká nového bazénu. Rekonstrukce toho stávajícího nezískala dostatečnou podporu zastupitelů. Podle projektu, který město řeší už několik let, by tak pod lesnickou školou měl vyrůst areál, který lidem nabídne vnitřní i venkovní bazény, ale třeba také wellness část. Písek tak nyní vypíše výběrové řízení na projekt, stavět by se mohlo začít ve druhé polovina příštího roku.

Písečtí zastupitelé na svém včerejším (20.11.) jednání rozhodli, že město bude stavět nový plavecký bazén pod lesnickou školou. Rekonstrukce stávajícího bazénu a vyhlášení místního referenda nezískalo dostatečnou podporu. Rada města musí nyní bez zbytečných odkladů vyhlásit výběrové řízení a musí také nejpozději do dokončení stavby nového bazénu připravit a zastupitelstvu předložit varianty dalšího možného využití stávajícího bazénu. Rozhodnutí padlo po zhruba čtyřhodinové debatě. Pro stavbu nového bazénu se vyslovilo 18 z 27 zastupitelů. „Je to poprvé kdy bylo o bazénu rozhodnuto takto výraznou většinou. Mandát k tomu bazén postavit je nyní silnější než kdy dříve,“ řekl starosta Michal Čapek.

Na úvod jednání odprezentoval výsledky práce výboru pro bazén jeho předseda Luboš Průša. Zmínil všech pět možných variant řešení, které výbor rozpracoval, ty zahrnovaly jak rekonstrukci současného plaveckého bazénu, tak stavbu nového. Věnoval se i otázce platnosti referenda z roku 2013, v němž lidé rozhodli o tom, že má město postavit nový bazén na jiném místě a po dobu jeho výstavby má být zachován provoz stávajícího. 

Opoziční zastupitelé z uskupení Písek srdcem a rozumem a Hlas Písku navrhovali zrekonstruovat bazén pod hradbami a nový nestavět. Padl také návrh odložit rozhodnutí a získat vyjádření Ministerstva vnitra, zda je referendum po tolika letech ještě právně závazné. Řešila se i otázka financí, zastupitele zajímalo, zda město bude mít i na jiné investiční akce. Starosta Michal Čapek připomněl, že město má na svých účtech více než 500 milionů korun vyhrazených řadu let právě na nový bazén. Díky tomu bude schopno dostavět dům pro seniory v Sovově ulici a realizovat další velké investice, jako je stavba nového křídla ZŠ T. Šobra nebo třeba sportovní haly. 

Podle projektu vyroste pod lesnickou školou areál, který návštěvníkům nabídne vnitřní pětadvacetimetrový bazén s osmi drahami, dětský výukový bazén se skluzavkou, relaxační bazén s teplou slanou vodou a masážními tryskami, vířivku, Kneippův chodník a tobogán dlouhý 112 metrů s vlastním dojezdovým bazénkem. Ve wellness části bude saunový svět se čtyřmi různými saunami a ochlazovacím bazénkem venku na střeše. Ve venkovním areálu budou dva bazény, kromě zábavního bazénu se skluzavkou a lezeckou stěnou tu bude i hluboký bazén se skokanským prknem, a brouzdaliště pro děti. Vodní plocha krytých bazénů bude 690 m2.

Zdroj: Město Písek, Vizualizace: Projektil Architekti, s. r. o.

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments