Město České Budějovice nechalo zmapovat stav komunikací

Město České Budějovice nechalo zmapovat stav komunikací.

Město České Budějovice si nechalo zhotovit pasport pozemních komunikací, který ukazuje stav jednotlivých ulic, silnic, mostů a chodníků v Budějovicích.

„Chceme být vůči občanům plně otevření, a tak jsme pasport zveřejnili na webu města, aby občané mohli vidět, v jakém stavu jsou konkrétní komunikace, jak si stojí v porovnání s jinými, a popravdě si uvědomujeme, že tím i na sebe vytváříme tlak, který zákonitě následně ze strany občanů přijde. Současného stavu komunikací jsme si vědomí, a to jen potvrzují kroky kolem jejich opravy a údržby, které jsme zahájili již počátkem února 2024. Samotný pasport má přispět nejenom k jasné vizualizaci, ale také dle něho chceme dlouhodobě plánovat údržbu komunikací a to až s výhledem na tři roky dopředu,“ řekl náměstek primátorky Michal Šebek.

V rámci pasportu bylo zmapováno necelých 373 kilometrů vozovek a 383 kilometrů chodníků. Dokument, včetně mapových podkladů, bude dvakrát ročně aktualizován, jednou za tři roky bude následovat generální revize.

„Naprosto rozumím tomu, že stav našich ulic a chodníků zajímá každého občana. Proto jsme se snažili, aby byl pasport srozumitelný a každý se mohl přesvědčit o stavu komunikací, které používá. Podněty občanů určitě vítáme, a proto jsme zřídili e-mailovou adresu pasportmesta@c-budejovice.cz, kam nám každý může zaslat svůj názor,“ dodal Michal Šebek.

Klasifikace stavebně technického stavu splňuje obsahové náležitosti stanovené základními technickými předpisy. Jednotlivé úseky komunikací jsou oznámkovány jako ve škole, od výborné (1), až po havarijní (5). Pasport zahrnuje pouze komunikace ve vlastnictví města, neobsahuje místní komunikace IV. kategorie, jako jsou např. chodníky ve vnitroblocích.

Mapy včetně vysvětlivek jsou k dispozici na tomto odkazu: Hodnocení stavu vozovek a chodníků | Oficiální stránky statutárního města České Budějovice (c-budejovice.cz)

Zdroj: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments