Pozvánka na oslavu Dne republiky v Táboře, Zprávy z Jihočeského kraje, Zprávy Jihočesko
Tábor – Chcete zažít atmosféru, jakou si před 100 lety dopřávali naši předkové při návštěvě biografu, kde na plátně běžel němý film? Stačí přijít v sobotu 28. října 2023 do Spolkového domu Střelnice v Táboře na oslavu Dne republiky, kde se bude v 15.00 hodin v malém sále promítat němý film Otrávené světlo se slavnou herečkou, rodačkou z Haliče Anny Ondrákovou (režie: Jan S. Kolár, Karel Lamač).

Živý hudební doprovod obstará přední violoncellistka Terezie Kovalová. Projekci filmu zajistí výkonný ředitel projektu Noir Film Festival Vít Grigartzik. Kolárův a Lamačův společný film se inspiroval americkými dobrodružnými snímky, které v prvních poválečných letech silně zaujaly i české návštěvníky kin.

Náplň Dne republiky jako vždy připravilo město Tábor – Odbor kultury a cestovního ruchu. Jeho část se bude věnovat právě kinematografii a hvězdám stříbrného plátna. Sobotní program začne ve Spolkovém domě Střelnice ve 13.00 a skončí v 17.00 hodin. Odpolednem provedou Jan Kříženecký (průkopník kinematografie a fotograf) a Viktor Ponrepo (průkopník kinematografie a majitel prvního stálého kina v Praze).

Co vás 28. října ve velkém sále Střelnice nemine?

➨ 13.00 – Slavnostní zahájení
➨13.10 – T. J. Sokol v Táboře – vystoupení oddílu moderní gymnastiky
➨13.15 – King Swing – filmové melodie v podání komorní jazzové skupiny
➨13.45 – Párová akrobacie – vystoupení mistrů akrobacie ze světa filmů
➨14.00 – Taneční studio S.araH. Tábor
➨14.05 – Rudy Harden – Glass balance – vystoupení kejklíře, ekvilibristy,
provazochodce, eskamotéra, sklobalancera a žongléra s partnerkou
➨14.20 – Filmováníčko – interaktivní představení
➨15.00 – Kouzelnické kousky Rudyho Hardena
➨15.30 – King Swing
➨16.15 – Rudy Harden – varietní žonglování
➨16.30 – Párová akrobacie
➨16.40 – King Swing

Doprovodný program ještě nabídne Filmový klub pro pány i dámy (agentura Merlet), logistické hry a kvízy pro děti i dospělé (Junák, svaz skautů a skautek), tematické zábavné hry pro děti i dospělé – zaměřeno na film Cesta do pravěku a slavného paleontologa Joachima Barranda, jehož jméno dnes nese pražská čtvrť Barrandov (agentura Merlet).

Zdroj a foto: Město Tábor

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments