Den Českého Krumlova v Bratislavě, Jihočeský kraj,
Den Českého Krumlova v Bratislavě – Český Krumlov měl výjimečnou příležitost představit se během Bienále ilustrací v rámci doprovodného programu v Českém domě v Bratislavě.

Čtvrtek 30. listopadu se stal Dnem Českého Krumlova a přilákal významné osobnosti z oblasti kultury, turismu a politiky. Akci si nenechali ujít například zástupkyně velvyslance České republiky na Slovensku, Alena Jermářová, ředitelka Mezinárodního domu umění pro děti – BIBiana, Mgr. Zuzana Liptáková, bývalý ministr školství a rektor Vysoké školy Danubius Peter Plavčan, výtvarník a člen Evropské akademie věd a umění Ľuboslav Móza, výtvarník, grafik a knižní ilustrátor Ľuboslav Paľo a mnoho dalších. Nutno zmínit i přítomnost primátora města Trenčína, Richarda Rybníčka. Právě Trenčín by se měl stát partnerským městem Českého Krumlova – prvním na Slovensku. Aktuálně probíhají intenzivní jednání na úrovni vedení obou měst, k uzavření partnerství by mělo dojít v roce 2024.

Dnem Českého Krumlova provedl hosty místostarosta Dalibor Uhlíř, který se ve své prezentaci zaměřil na bohatou historii, kulturní dědictví a turistické možnosti Českého Krumlova a jižních Čech. Součástí programu byla také výstava fotografií města od známého krumlovského fotografa Libora Sváčka.

V rámci hlavního výstavního programu Bienále ilustrací v Zichyho paláci představil Český Krumlov zhruba 80 ilustrací ze své sbírky ilustrací dětských knih.

V neposlední řadě měli účastníci možnost ochutnat česká vína od vinařství Wilomenna pod vedením vinařky Kateřiny Mikulíkové. U sklenky se pak živě diskutovalo o dalších propagačních aktivitách a možnostech zvýšení turistického ruchu mezi oběma zeměmi.

„Tato prezentace byla pro Český Krumlov velkým úspěchem. Jsem moc rád, že se díky propojení s Českým domem a dalšími významnými partnery podařilo zvýšit povědomí o Českém Krumlově na Slovensku a těším se na další pokračování naší spolupráce,“ zhodnotil akci Dalibor Uhlíř.

Zdroj: TZ, foto ilustrační

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments