Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál.

Nová turistická sezóna 2024 je tady a s ní i tradiční cyklistický a pěší výšlap konaný pod názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. V sobotu 18. května  si nejen vyznavači cyklistického sportu dají dostaveníčko na louce v Dolním Skrýchově. Právě sem je situován jak start, tak i cíl letošního jarního Pedálu.

Na delší cyklistický okruh měřící cca 45 km se zájemci vydají ve 13:00. Trasa vede směrem na Horní Skrýchov doleva po cyklostezce na Karlov, Okrouhlou a Horní Radouň, na Světce, Deštnou, Červenou Lhotu, Pluhův Žďár, Studnice, Drahýšku, Radouňku a Březský rybník zpět do Dolního Skrýchova.

O půl hodiny později, tedy ve 13:30, se na startu sejdou účastníci kratšího cyklistického a také pěšího okruhu. Cyklisté se vydají směrem na Horní Skrýchov doleva po cyklostezce na Kostelní Radouň, Dolní Radouň, Drahýšku, Radouňku a Březský rybník na místo startu v Dolním Skrýchově. Trasa měří cca 20 km.

Na pěší účastníky čeká zhruba pětikilometrová procházka z Dolního Skrýchova po nové cyklostezce podél kolejí na Radouňku a kolem Březského rybníku (po lávce ke střelnici nebo po cyklostezce) / zpátky do Dolního Skrýchova.

Tam bude pro všechny účastníky akce připraven doprovodný program. Zahrnovat bude jízdu na ponících, tetování, malování na obličej nebo skákací hrad. S ukázkami první pomoci se opět představí Oblastní spolek Českého červeného kříže v Jindřichově Hradci. Zhruba v 16:00 dojde na losování tomboly o hodnotné ceny, z nichž tou nejlákavější bude bezpochyby i tentokrát jízdní kolo. Dále je připraveno 70 cen v malé tombole, další hodnotné ceny s upomínkovými předměty města, nejnovější knihou „Jindřichův Hradec – město příběhů“ a spousta užitečných cen pro cyklisty, které se mohou hodit na cyklistických výletech. Mluveného slova se ujme Michal Arnošt, o občerstvení se pak postarají jindřichohradečtí dobrovolní hasiči.

Změna programu vyhrazena: Každý se účastní akce na vlastní nebezpečí.

Pořadatelem květnové akce Přes kopec na Hradec je město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec. 

TRASY

Dlouhá 45 km / start 13.00
Dolní Skrýchov / Horní Skrýchov / doleva po cyklostezce / Karlov / Okrouhlá Radouň / Horní Radouň / Světce / Deštná / Červená Lhota / Pluhův Žďár / Studnice / Drahýška / Radouňka / Březský rybník / Dolní Skrýchov

Mapa trasy

Krátká 20 km / start 13.30
Dolní Skrýchov / Horní Skrýchov / doleva po cyklostezce na Kostelní Radouň / Dolní Radouň / Drahýška / Radouňka / Březský rybník / Dolní Skrýchov

Mapa trasy

Pěší 5 km / start 13.30
Dolní Skrýchov / po nové cyklostezce podél kolejí / Radouňka / kolem Březského rybníku (po lávce ke střelnici nebo po cyklostezce) / Dolní Skrýchov

Mapa trasy

Zdroj a foto: Město Jindřichův Hradec

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments