Přepadené seniorce pomohl náhodný svědek

Přepadené seniorce pomohl náhodný svědek. Pachatelce hrozí až deset let za mřížemi. 

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Českém Krumlově v těchto dnech zahájili trestí stíhání šestadvacetileté ženy z Českokrumlovska, kterou obvinili ze spáchání zločinu loupež a přečinu výtržnictví.

K případu došlo ve středu dne 27. 3. 2024 v odpoledních hodinách. Obviněná si poškozenou vyhlédla v ulici Budějovická v Českém Krumlově. Zde na ni nejprve začala volat a gestikulovat rukama, aby se zastavila. Když tak čtyřiaosmdesátiletá poškozená učinila, začala na ni pachatelka křičet, ať jí navalí věci. Zároveň se chytla igelitové tašky, kterou u sebe poškozená měla. Po krátkém přetahování se pachatelce nakonec podařilo igelitovou tašku z ruky poškozené vytrhnout.

Pachatelka se však z lupu dlouho neradovala. Incidentu si totiž všiml náhodný právě projíždějící řidič, který utíkající pachatelku dostihl a o její lup ji zase připravil. Všechny odcizené věci, jejichž hodnota byla vyčíslena na bezmála 150 korun, se tak velmi rychle dostaly zpět do rukou jejich majitelky. Předáním věcí však případ pro pozorného svědka neskončil. Ten totiž z důvodu obav o její bezpečí, odvezl poškozenou domů. Ta během přetahování několikrát upadla na zem a byla nakonec nucena vyhledat lékařskou pomoc.

Případ byl policii oznámen až několik hodin po incidentu. Z tohoto důvodu byla pachatelka po pečlivé práci kriminalistů vypátrána a zadržena až následující den. Obviněná je v současné době stíhána vazebně. V případě prokázání viny může od soudu odejít až s desetiletým trestem odnětí svobody.

Náhodnému svědkovi, kterému nebyl osud poškozené lhostejný, patří za jeho přístup uznání a velké poděkování.

Zdroj: Policie ČR / KŘP Jihočeského kraje, foto ilustrační

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments