Na Malém náměstí v Prachaticích vzniká trvalkový záhon
Prachatice – Na Malém náměstí vzniká trvalkový záhon. Kvalitu života ve městě určuje kromě mnoha jiných faktorů i kvalita veřejných prostranství. Jejich čistota, estetické působení, mikroklima.

Velmi podstatnou část z toho ovlivňuje městská zeleň od trávníků, přes keřové porosty až po stromy. Z tohoto důvodu se na podzimní období chystá realizace městského sadu v lokalitě na Šibeničním vrchu s výsadbou stromů a keřů, jedná se o podpořený návrh v rámci participativního rozpočtu, dále pak výsadba dalších stromů v různých částech města. Ve Slámově ulici, kde není možné s ohledem na podzemní inženýrské sítě vysazovat stromy, se připravuje výsadba keřů.

V nejvíce exponovaných částech města je zvýšená pozornost věnována i estetickému působení. Takovou realizací bude úprava na Malém náměstí (u Jídelny Pod Branou), kde v současné době probíhá akce založení nového trvalkového záhonu. Uvedená akce je realizována firmou Zahradnictví David Ryšánek. Po provedení počátečních sadovnických prací, jako je sejmutí drnu, zrotavátorování půdy a zapravení substrátu a hnojiva do půdy, bude následovat výsadba 396 kusů rostlin různých druhů.

Zdroj a Foto: Město Prachatice

, , , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments