Dopravní nehody v Jihočeském kraji, krimi zprávy z Jihočeského kraje

České Budějovice – Akce NULOVÁ TOLERANCE: Dopravní policisté se zaměřili na nebezpečné návykové látky.

Sobotního rána dne 16. března 2024 na Českobudějovicku provedli policisté dopravně bezpečnostní akci, pod názvem NULOVÁ TOLERANCE, s cílem snížení dopravní nehodovosti a s tím spojených následků řidiči motorových a nemotorových vozidel v důsledku porušení zákonného ustanovení o zákazu požívání návykových látek před a během jízdy.

Od brzkých hodin se do akce zapojilo na dvě desítky dopravní policistů, kteří za několik hodin zastavili a zkontrolovali 353 motorových vozidel. Přitom zjistili 28 přestupků a 2 trestné činy.

„V síti“ strážců zákona uvízlo 9 řidičů, kteří si neodpustili požít alkohol a jeden z hříšníků odmítl test na návykovou látku testerem DrugWipe 5. V tomto případě je dle novelizace zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších změn, platné že jeho jednání je odesláno ke správnímu odboru obce s rozšířenou působností.

Dále byli řidiči řešeni za:

  • porušení nejvyšší povolené rychlosti v jízdě – v 5 případech
  • nevyhovující technický stav motorového vozidla – v 9 případech
  • nepoužití bezpečnostních pásů – ve 2 případech

S blížícím se koncem března začnou řidiči přezouvat na svých vozech zimní pneumatiky na letní. Proto všem řidičům doporučuje, pokud budete „nazouvat“ ojeté letní dezény, řádně si zkontrolujte běhoun i kord. Vždy zkontrolovaná a vyvážená pneumatika, Vám usnadní plynulou jízdu a sníží možnost aqauplaningu na mokré vozovce či nebezpečí smyku.  

Zdroj: Policie ČR / KŘP Jihočeského kraje

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments