Kriminalisté objasnili vloupání do obchodu a krádež trezoru

Kriminalisté objasnili vloupání do obchodu a krádež trezoru. Dva muži, policistům dobře známí, způsobili škodu za více jak 700 000 korun

Českobudějovičtí kriminalisté zahájili tuto středu trestní stíhání dvou mužů ve věku osmadvacet a sedmačtyřicet let, které viní ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Muži se v listopadu loňského roku domluvili na vloupání do jednoho z obchodů na sídlišti Vltava. Nad ránem rozbili vstupní dveře a z kanceláře prodejny odcizili trezor s penězi, dárkové poukazy a z prodejního pultu mobilní telefon. Vše naložili a odvezli do lesa na Českobudějovicku, kde rozbitý trezor našel téhož dne náhodný kolemjdoucí.

Oba muži nejsou pro kriminalisty neznámí, protože každý z nich byl v minulosti odsouzen a potrestán za majetkovou trestnou činnost. Dá se řici, že po odchodu z vězení dlouho neotáleli a ke své “práci” se poměrně brzy vrátili. Díky činnosti našich policistů a kriminalistů je však pravděpodobné, že se tímto tempem za mříže opět brzy vrátí. Škodu v řádech statisíců napáchali zloději nejen odcizením trezoru s penězi , ale i poškozením zařízení obchodu. Všichni, kteří se na objasnění tohoto případu podíleli, odvedli během krátké doby skvělou práci. 

Zdroj a foto: Policie ČR / KŘP Jihočeského kraje

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments