Interaktivní řemeslné workshopy pro rodiče s dětmi

Jihočeská hospodářská komora spouští od podzimu interaktivní řemeslné workshopy pro rodiče s dětmi

Jihočeská hospodářská komora spouští na podzim interaktivní workshopy pro rodiče s dětmi, které mají za cíl popularizovat řemesla a ukázat dětem, že tato povolání mohou být zajímavá a perspektivní. Workshopy budou probíhat v rámci projektu Hrdinové řemesla – perspektivní kariéra v řemeslných oborech, který Jhk realizuje ve spolupráci s Řemeslnou komorou pro Dolní Bavorsko-Horní Falc. První workshop zaměřený na obor farmáře proběhl v sobotu 14. října na statku v Bohuslavicích.

Řemeslné workshopy, které komora na podzim spouští, budou probíhat v dílnách středních odborných učilišť v celém Jihočeském kraji. Děti si budou moci vyzkoušet práci v různých řemeslných oborech, jako je truhlářství, klempířství, obkladačství, malířství, šití a další. „Workshopy jsou koncipovány tak, aby byly pro děti zábavné a poutavé. Děti budou mít možnost si vyrobit vlastní výrobky, které si odnesou domů,“ říká Šárka Kučerová, vedoucí oddělení zahraničí Jhk a vedoucí projektu. 

První zážitkový workshop „Farmářem na jeden den“ se uskutečnil v sobotu 14. října 2023 ve spolupráci se Středním odborným učilištěm zemědělským a služeb Dačice (SOU ZŠ) a Hospodářským dvorem Bohuslavice, kde se akce konala. Během sobotního dopoledne se děti nejen seznámily s oborem farmáře, ale také si vyzkoušely práci zemědělce – například cvičné ruční dojení, péči o hospodářská zvířata či práci se zemědělskými surovinami. Více informací na webu JHK.

Zdroj: Jihočeský kraj, foto: JHK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments