V Prachaticích začala podzimní ohniskové deratizace
Pro dosažení tlumícího efektu při hubení hlodavců je v Prachaticích dvakrát ročně prováděna ohnisková deratizace.

Povinnost  provádění ochranné deratizace je stanovena ze zákona pro všechny osoby, a to jako součást čištění a běžných technologických postupů. Tuto povinnost ukládá zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví. Ohniskové deratizace na území města se provádí ve dvou termínech v období měsíců duben – červen a září – listopad běžného kalendářního roku.

V současné době, jsou již zajišťovány přípravné práce k provedení podzimní ohniskové deratizace. Na základě jejich výsledků a výsledků předchozích deratizací byla vytipována jednotlivá ohniska v domech, provozovnách, skladech, veřejných prostranstvích, podzemních sítích, apod. Na těchto místech začalo v termínu od 19.09.2023 do 30.11.2023 odbornou firmou Agrochema Žitná, Ing. Václav Štrobl, Žitná 90, kladení nástrah. Odborný pracovník posoudí na místě samém, zda je nutno pokládat požerovou nástrahu.

K usnadnění úspěšného hubení nežádoucích hlodavců a k zabránění jejich nového usídlení musí vlastníci, nájemci nebo správci vyčistit objekty od všech nepotřebných předmětů, udržovat je v pořádku a čistotě, aby nemohly nežádoucím hlodavcům poskytovat úkryt, hnízdiště nebo obživu, ukládat potraviny a krmiva tak, aby k nim škodliví hlodavci neměli přístup a po skončení hubení zacpat nebo naplnit úlomky skla a zamaltovat otvory, vedoucí k hnízdům.

V případě, že by došlo mezi termíny plánované ohniskové deratizace k nadměrnému výskytu hlodavců, obraťte se na výše uvedenou odbornou firmu tel. 723 731 855 /nebo 602 253 578/, případně na Městskou policii Prachatice tel. 156 nebo MěÚ Prachatice, odbor komunálních služeb a dopravy, p. Novák, tel. 388 607 507.

Město také žádá občany, aby nekrmili na veřejném prostranství v okolí domů volně pobíhající kočky, psy, holuby a jiná zvířata, protože tak vytváří nepořádek na veřejném prostranství a přilákají tím do okolí svých domovů mj. i nežádoucí hlodavce.

Zdroj: Město Prachatice

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments