Za smrt chodkyně v Opařanech padlo obvinění

Obviněn za tragickou dopravní nehodu. Za smrt chodkyně v Opařanech padlo obvinění

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělil v těchto dnech obvinění z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku pětadvacetiletému muži z Táborska.

Obviněný jel jako řidič vozidla Mercedes Benz dne 15. prosince 2023, krátce pře šestou hodinou večerní, ve směru od Bernartic na Tábor. V uvedené době v Opařanech přecházela čtyřiadvacetiletá žena se svou dcerou vozovku v místě určeném k přecházení, které je označeno značkou. Řidič mercedesu přecházející ženu srazil a způsobil jí vážná zranění, kterým na místě podlehla. Obviněný z místa nehody ujel, aniž by cokoliv řešil. Policisté po něm okamžitě začali pátrat.

Před osmou hodinou večerní obdrželi informaci od personálu zdravotnického zařízení, že se tam nachází muž, kterého patrně hledají v souvislosti s tragickou dopravní nehodou. Policisté vyrazili na místo, zjistili, že se skutečně jedná o řidiče, který ujel od uvedené nehody. Provedli u něj dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Stejně tak test na přítomnost drog.

Za uvedené trestné činy hrozí mladému muži trest odnětí svobody až na osm let. Policisté na případu nadále pracují. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme poskytovat více informací.

Zdroj a foto: Policie ČR

, , ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments