Písek může dokončit rekonstrukci Žižkovy třídy

Město Písek bude konečně moci dokončit rekonstrukci Žižkovy třídy. Krajský úřad Jihočeského kraje totiž potvrdil platnost stavebního povolení na tuto akci, proti kterému se odvolali tři účastníci řízení.

Ti napadali zejména navrhované umístění zastávky MHD a plochu pro kontejnery ve spodní části ulice. Krajský úřad ve svém rozhodnutí uvedl, že na základě přezkoumání v napadaném stavebním povolení neshledal nesprávnost, která by byla důvodem pro jeho zrušení. „Mám opravdu velkou radost, protože Písečtí na rekonstrukci čekají více než 15 let. Město nyní může začít podnikat všechny potřebné kroky k zahájení prací,“ řekl místostarosta Josef Soumar s tím, že by stavba mohla být zahájena ještě letos.

Krajský úřad přezkoumal rozhodnutí odboru dopravy Městského úřadu Písek z dubna minulého roku, jímž bylo vydáno stavební povolení na třetí etapu rekonstrukce Žižkovy třídy, a napadené rozhodnutí potvrdil. Pouze jej drobně upravil vypuštěním dvou podmínek, které byly podle něj nadbytečné. „Vedení města rozhodnutí vítá, po mnoha letech průtahů se konečně dobralo ke kýženému cíli. Rekonstrukce Žižkovy ulice patří k našim prioritám, proto jsme dělali maximum pro to, abychom tento projekt dotáhli do konce,“ dodal místostarosta.

Spodní a prostřední část Žižkovy třídy město opravilo ve dvou etapách započatých v letech 2005 a 2007. V ulici byly zrekonstruovány inženýrské sítě, povrch vozovky i chodníků. Poslední etapa v úseku od Rokycanovy ulice po Mírové náměstí byla projektována v následujících letech, ale kvůli různým úpravám, připomínkám obyvatel ulice, které se týkaly zejména zastávek MHD, a průtahům projektant odstoupil od zpracování. Město proto muselo hledat nového, s nímž uzavřelo smlouvu v roce 2015. Územní rozhodnutí na stavbu bylo vydáno o rok později a po různých odvoláních nabylo právní moci v roce 2019. Následně byl podán podnět k přezkumu Ministerstvem pro místní rozvoj, proti jeho rozhodnutí město podalo rozklad, který byl úspěšný a na jeho základě bylo rozhodnuto ve prospěch města Písek. Poté město zažádalo o stavební povolení, v průběhu stavebního řízení podali odvolání tři účastníci. Rozhodnutí krajského úřadu je konečné a nelze se proti němu odvolat.      

Zdroj a foto: Město Písek

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments