České Budějovice mají nový parkovací dům
České Budějovice: Parkovací dům Stromovka, který leží v bezprostřední blízkosti sportovní haly, byl v pondělí představen na tiskové konferenci. Jeho výstavba trvala 12 měsíců a bude mít kapacitu 495 automobilů a 76 kol. Samotné otevření je plánováno na 1. února 2024.

Kromě parametrů stavby byl představen i ceník parkování. „První hodina parkování bude vždy zdarma. Chceme tak vyhovět lidem, kteří vezou děti na kroužek či za sportem. Vyjdeme ale vstříc i návštěvníkům města, a proto jsme omezili maximální částku za stání na 100,- Kč v pracovní den a 50,- Kč v noci, o víkendech a svátcích. A v neposlední řadě jsme mysleli i na lidi, kteří do Budějovic dojíždějí za prací či studiem. Pro ty je určen zlevněný tarif s podmínkou příjezdu ráno a odjezdu před 18. hodinou. Ti budou platit pouze 50,- Kč,“ představil ceník náměstek primátorky Lubomír Bureš.

„Jsme přesvědčeni, že ceny jsou nastaveny tak, aby v PD Stromovka lidé skutečně parkovali a nesnažili se nechávat auto jinde, ať už se to týká pracovníků, kteří dojíždějí do města, turistů nebo lidí přijíždějících za nákupy či kulturou. Bereme to jako službu občanům a určitě nepočítáme s tím, že by se investice někdy městu vrátila,“ dodal k ceníku první náměstek primátorky Petr Maroš.

„Pro kraj a českobudějovickou aglomeraci tenhle projekt dává určitě smysl. Dokud nebude dokončen dopravní skelet města, nemá logiku budování parkovacích domů na jeho okrajích. Lidé se totiž musejí z parkoviště či parkovacího domu rychle dopravit do centra města.

Teď se chceme zaměřit na budování dalších parkovacích domů – zmínil bych hlavně sídliště Máj. Postupně ale chceme hledat místa k parkování v různých částech města,“ dodal k dalším plánům Českých Budějovic hejtman Jihočeského kraje a městský radní Martin Kuba.

Ceník Parkovacího domu Stromovka
 1. hodina2. a další hodinaMax. sazba
Pracovní den 06 – 20 hod.zdarma20,- Kč100,- Kč za 24 hod.
Noc 20 – 06 hod., SO+NE, svátekzdarma10,- Kč50,- Kč
Zlevněný tarif pro pracující v pracovních dnechzdarma20,- Kč 50,- Kč

  • Podmínkou pro přiznání zlevněného tarifu pro pracující v PD je příjezd v rozmezí 05 – 09 hod. a zároveň odjezd do 18 hod.
  • Maximální doba stání v PD: 14 dní (po 14 dnech – pokuta + náhrada ušlých tržeb za místo a odparkované dny).
  • Ztráta parkovacího lístku: 1 500,- Kč.

Zdroj a foto: Město České Budějovice

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments