Dětské oddělení Nemocnice Strakonice má nový ultrazvuk, Jihočeský kraj, Zprávy Jihočesko
Dětské oddělení Nemocnice Strakonice, a.s., získalo nový ultrazvuk. Přístroj stál necelé dva miliony korun. Na jeho zakoupení přispěl 357 tisící Nadační fond Kapka naděje, 40 tisíc přidalo město Blatná a 200 tisíc soukromý dárce, který chtěl zůstat v anonymitě. 

Přístroj má několik sond, které umožňují jak vyšetření novorozenců, tak už téměř dospělých pacientů dětského oddělení. Součástí je také speciální kardiologická sonda, která přispívá k včasné diagnostice vrozených srdečních vad a tady k rychlému zahájení léčby,“ vyzdvihl přednosti nového ultrazvuku primář dětského oddělení Martin Gregora. Nový ultrazvuk budou používat lékaři na dětské ambulanci v přízemí pavilonu N.O.R.D. Starší ultrazvuk, který má oddělení také díky příspěvku Kapky naděje, se z ambulance přesune na lůžkové oddělení.

Se strakonickou nemocnicí Nadační fond Kapka naděje spolupracuje už řadu let. Za tu dobu si nemocnice díky finančním darům od fondu pořídila celkem dva ultrazvuky, speciální lůžka pro děti hospitalizované na jednotce intenzivní péče, transportní křeslo, které je možné složit na lůžko a zrekonstruovala chodbu a několik pokojů dětského oddělení. Kapka finančně pomáhá nemocnicím v celé republice. „Soustředíme se na dětská oddělení, dětskou hematoonkologii a v posledních letech také na dětskou psychiatrii. Snažíme se saturovat potřeby nemocnic především v přístrojovém vybavení,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Dita Loudilová. 

Moderní technika je důležitou a neodmyslitelnou součásti současné medicíny. Ultrazvuky na oddělení i v ambulanci tomu pomohou. „Pacienti, a v tomto případě hlavně jejich rodiče, očekávají, že se jim v nemocnici dostane kvalitní a rychlé pomoci. Ultrazvuk na oddělení i v ambulanci tomu pomůže. Urychlí diagnostiku a zahájení léčby,“ poděkoval nadačnímu fondu také ředitel nemocnice Tomáš Fiala. 

Finance na nákup nového ultrazvuku pro strakonickou nemocnici Nadační fond Kapka naděje získal díky svému partnerovi – společnosti Shell Czech Republic, a.s. Na nákup přístroje přispěli i členové věrnostního programu Shell ClubSmart, vysvětlila ředitelka korporátní komunikace Jana Voštinárová. „Společnost mohla zdravotnické přístroje financovat díky členům věrnostního programu, kteří své nasbírané body věnovali právě Nadačnímu fondu Kapka naděje. Každý věnovaný bod pak společnost proměnila na jednu korunu pro Kapku naděje. Všem štědrým členům děkujeme.“

Zástupce Nadačního fondu Kapka naděje dnes do strakonické nemocnice přivezli také dárky v podobě hraček, které rovnou předali hospitalizovaným pacientům. 

Zdroj a foto: Jihočeský kraj

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments