Jihočeské skibusy vyráží do zimních destinací
Jihočeské skibusy vyráží do zimních destinací – V letošní zimní sezoně vyjedou na své trasy opět zimní spoje čtyř linek, které umožňují přepravu zimního vybavení. V provozu budou od 16. prosince 2023 do 17. března 2024 a spojí většinu velkých regionálních měst se zimními destinacemi Jihočeského kraje. 

„Konkrétně se jedná o Lipenskou linku č. 190, která zajišťuje spojení z Českých Budějovic a Českého Krumlova do Lipna nad Vltavou. Tato linka kromě víkendového provozu pojede i v období jarních prázdnin pro tyto dva okresy.  Druhá, Šumavská linka č. 680 spojuje České Budějovice, Prachatice a Vimperk se šumavským Zadovem, skibusy budou jezdit ve víkendovém provozu. Třetí, Táborsko – šumavská linka č. 280 spojí Tábor, Písek, Strakonice, Vimperk se zimním centrem Kvildou a tyto spoje budou jezdit v rámci víkendového provozu. Poslední, Novohradská linka letošního systému je tvořena kombinací linek 125 a 168, a zajistí dopravu z Českých Budějovic přes Trhové Sviny na Hojnou Vodu v Novohradských horách, kde se nachází upravené stopy pro běžecké lyžování,“ vysvětlil náměstek jihočeského hejtmana pro dopravu Antonín Krák s tím, že spoje umožňující přepravu zimního vybavení budou v provozu i o víkendu.

Pro lyžaře, kteří využijí skibusy a prokáží se u pokladny platným jízdním dokladem, je připraven zajímavý bonus. Získají slevu z jednodenního skipasu a to 30 % ve Skiareálu Lipno a 20 % ve SKI Areálu Kvilda a Lyžařském areálu Zadov (Areál Kobyla, Lanová dráha Zadov-Churáňov, Vleku Nové Hutě).

Pojďte využít svůj volný čas k aktivnímu odpočinku v jedné z krásných zimních destinací Jihočeského kraje. Máme pro Vás připravenou nabídku Jihočeských skibusů, které Vás dopraví přímo do lyžařských areálů. Předložením jízdenky z našich skibusů nebo jednodenní jízdenky JIKORD plus získáte atraktivní slevy na skipasy“, dodal náměstek Krák.

Podrobné informace o zimních autobusových spojích a nabízených slevách na skipasy lze nalézt na stránkách www.jihoceskajizdenka.cz/skibusy/

Zdroj: Jihočeský kraj

, ,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments