Dny otevřených ateliérů 2023 v Jihočeském kraji
Dny otevřených ateliérů 2023 v Jihočeském kraji – Pouze jednou za rok máte možnost navštívit v polovině října některý z vybraných ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách

Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří pravidelně v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek představují originální šperky, oblečení, módní doplňky a další umělecké práce.

16. ročník Dnů otevřených ateliérů 12.—16. října 2023 bude opět zahájen ve výstavní síni Tiskárny Karmášek v Českých Budějovicích, tentokrát výstavou s názvem ProTkání (autorek Lucie Rosické a Věry Boudníkové Špánové), jejíž kurátorkou je Mgr. Petra Lexová. 

K tradičnímu víkendu, kdy se veřejnosti otevírají umělecké a řemeslné ateliéry a dílny po celých jižních Čechách, je letos ve spolupráci s Budějovicemi 2028 připraven bohatý doprovodný program: workshopy kreativního učení, tandemové workshopy a dvě diskuzní fóra (Kreativní učení, Ženská práce).

PROGRAM DOA2023

Záštitu převzal náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch.
Pořadatel: Odbor kultury a památkové péče, Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií a Českými Budějovicemi Evropským hlavním městem kultury 2028.

DOA v jižních Čechách navazují na projekt přeshraniční kulturní spolupráce z roku 2007, jehož myšlenka nadále pokračuje i v rámci partnerských krajů Vysočina, Jihomoravského kraje a spolkové země Dolní Rakousko a šíří se i do jiných měst a krajů.

Zdroj: Jihočeský kraj, více informací na – www.dnyotevrenychatelieru.cz 

,
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments